İstanbul'dan ilham
alan eşsiz tasarım:

İstanbul Yeni Havalimanı

Eşsiz Deneyim

Terminal ve Yolcu Akışı

İstanbul Yeni Havalimanı’nda yolcu dostu bir ortam yaratmaya ve havalimanına gelecek yolcuların, giden yolcularla aynı olumlu tecrübeleri paylaşmasına büyük önem vereceğiz. Açıkça görülür işlemler, okunaklı yolcu rotaları ve kolaylaştırılmış yürüme mesafeleriyle yolcu akışlarını basitleştireceğiz. Geliş ve gidişlerin iki düzeye ayrılması sayesinde yönelimin sezgisel, daha basit ve açık olmasını sağlayacağız.

Duty Free ve Yeme – İçme Alanları

Toplam perakende alanı 100.000 m2’den fazla olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda yolcu konforunu ve deneyimini en üst seviyeye çıkartmak için perakende ve yiyecek-içecek alanları yıllık bir milyon yolcu başına 1.450 m2 olacak. Bu sayede yolcular için daha fazla alan, daha çok seçenek ve konfor sunacağız.

Yeni Havalimanı’na 400'den fazla yerli ve yabancı markayı ilk defa tek çatı altında buluşturacak 53 bin metrekarelik dünyanın en büyük Duty Free alanı inşaa edeceğiz. Duty Free alanını 25 yıllık süre için %60 Alman Geber Heinamann’a ait olan Unifree Duty Free işletecek.

Plaza

Yolcu ulaşım birimi ve terminal binasının arasındaki bölgede yer alacak olan Plaza, yolcuları karşılayanlar ve havalimanını ziyaret edenler için genel bir dolaşım bölgesi olacak. Bu alanda mağazalar, yeme ve içme seçenekleri bulunacak ve her türlü ulaşım aracına erişimi buradan sağlayacağız.

Otopark ve İstasyon

Akıllı sistemlerle donatılmış 25 bin araç kapasiteli kapalı otoparkımız, Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğine de sahip olacak. Yeni Havalimanı Yolcu Ulaşım Merkezi’nde terminale entegre bir istasyon yer alacak ve metro ile hızlı trene bağlantı sunacağız.

Havalimanı Şehri

Terminallerin önünden başlayan ve havalimanının güney sınırına doğru uzanan geniş bir alanda yer almasını planladığımız Havalimanı Şehri içinde ofis binaları, havalimanı otelleri, cami, konferans ve fuar merkezi, tıp merkezi binaları yer alacak.